I nadeszła najpiękniejsza pora roku – kolorowa, pachnąca i niepowtarzalna w życiu każdego z nas. Opisywana przez poetów, pisarzy i malarzy. Słowem – najwspanialsza.  Mimo że za oknami jeszcze chłodno, to uczniowie naszej szkoły powitali kolorowo tę porę roku. Klasa 5a z okazji PIERWSZEGO DNIA WIOSNY przygotowała przedstawienie dla przedszkolaków i uczniów z młodszych klas. Była to inscenizacja mitu o Demeter i Korze zatytułowana „Mit o Demeter i Korze, czyli cztery pory roku”. Po zakończeniu przedstawienia dzieci wzięły udział w konkursie z nagrodami, w którym należało rozwiązać krzyżówkę. Nagrody ufundował Samorząd Uczniowski. Uczniowie z klasy 5a samodzielnie przygotowali dekorację i kostiumy. Również z tej okazji, czyli powitania wiosny, uczniowie i nauczyciele przebrali się za „dzieci kwiaty”. Każda klasa miała wybrać najlepiej przebraną osobę w klasie i ta uczennica lub uczeń dostaną nagrodę. Uczniowie z klas gimnazjalnych poprowadzili niektóre lekcje w klasach młodszych. Było kolorowo, wiosennie i radośnie. Bawiliśmy się świetnie.
Opracowała Anna Głodzik