Wszyscy z utęsknieniem czekamy na nadejście ciepłych dni, które dzieciom sprzyjają spacerom i zabawie na świeżym powietrzu natomiast dorosłym umożliwiają pracę w ogrodzie i na roli. Na ostatnich zajęciach w ramach zajęć z preorientacji zawodowej poznaliśmy zawód rolnika. Grupa Tygryski wybrała się w dniu 4 kwietnia do gospodarstwa rolnego państwa Świerczków, którzy prowadzą hodowlę zwierząt i uprawę zboża. Na miejscu czekali na nas sympatyczni gospodarze, którzy oprowadzili nas po swoim gospodarstwie. Dzieci miały okazję zobaczyć zwierzęta mieszkające w wiejskiej zagrodzie, z ogromnym zainteresowaniem wysłuchały opowieści gospodarza, o jego codziennych obowiązkach oraz zobaczyły maszyn rolnicze ułatwiające pracę w gospodarstwie. Największą atrakcją była możliwość wspólnego zbierania jajek i głaskanie kurczątek. Składamy serdeczne podziękowania Państwu Justynie i Robertowi Świerczkom za miłe spotkanie, poświęcony czas i niezapomnianą przygodę. Dla nas była to niezwykła lekcja przyrody i niecodzienne doświadczenia. Opracowała Anita Zych-Tymuła

Drukuj