5-6 czerwca uczniowie klas 5,7,8 wyjechali na dwudniową wycieczkę krajoznawczą. Pierwszy przystanek był w Gorlicach. Tam Zwiedziliśmy urokliwy Pałac Długosza z piękną historią miłosną, następnie uczniowie sami robili i dekorowali pyszne ciasteczka dworskie. Kolejną atrakcją była karuzela w pałacowym parku, pogoda dopisała, więc każdy mógł jeździć dowoli. Następny przystanek był w Jaśle. Tam mieliśmy okazję zwiedzić Muzeum Lizaka i dowiedzieć się wszystkiego o karmelarstwie. Po zrobieniu własnego lizaka udaliśmy się na warsztaty pizzy. Każdy mógł zrobić pizzę według swoich upodobań. Pojedzeni z kolorowymi lizakami wsiedliśmy do naszego autokaru i wyruszyliśmy do Chyrowej na resztę dnia. Po zakwaterowaniu w pokojach udaliśmy się na warsztaty pierogów i ich konsumpcję. Wieczorem był grill oraz dyskoteka z najstarszym didżejem w Polsce. W kolejnym dniu zwiedzaliśmy okoliczną cerkiew oraz oglądaliśmy piękny wodospad. Ostatnim przystankiem na trasie wycieczki była Krzemienna a tam Muzeum Złotej Rybki nad Sanem. Każdy miał możliwość napisać na gipsowej kuli swoje marzenie a potem wrzucić ją do rzeki, wtedy złota rybka z pewnością je spełni. W programie wycieczki mieliśmy także pobyt w Parku Rozrywki a tam czekało na nas mnóstwo atrakcji, m.in. tyrolka, labirynt i inne kolorowe karuzele, wszystko w pięknej scenerii stawów z bajecznymi widokami na łono natury. Niestety deszcz pokrzyżował nam plany i trzeba było zrezygnować z wielu atrakcji. Pocieszeniem był jedynie Mc Donalds. Pomimo niesprzyjającej pogody w drugim dniu i tak wszyscy byli zadowoleni z wycieczki. Pełni wrażeń i wspomnień wróciliśmy do domu. Okazało się, że byliśmy pierwszą grupą, która skorzystała z tej oferty wycieczkowej a więc szlaki przetarte i zachęcamy innych do takiego wyjazdu, bo warto. Opracowała Renata Bartkowicz

Drukuj