W dniach 27-28 maja uczniowie naszej szkoły z klasy 4 i 7, wraz z kolegami i koleżankami ze SP w Jaślanach, wzięli udział w dwudniowej, pełnej wrażeń wycieczce do Krakowa i Bochni. W Krakowie młodzież odwiedziła niewielkie ale wyjątkowe Muzeum Żywych Motyli. Można tu było nie tylko zobaczyć, ale także dotknąć niezwykłe okazy motyli z całego świata, które swobodnie latają po muzeum. Następnie uczniowie odwiedzili Muzeum Figur Woskowych, gdzie mieli okazję spotkać znanych aktorów, celebrytów, piosenkarzy, a nawet postaci z filmów i bajek. Kolejnym punktem wycieczki był Kopiec Kościuszki. Młodzież zwiedziła multimedialną i interaktywną wystawę poświęconą Tadeuszowi Kościuszce, stanęła „twarzą w twarz” z najwybitniejszymi Polakami, odwiedzając wystawę woskowych figur a następnie weszła na Kopiec, skąd rozciąga się jedna z najpiękniejszych panoram Krakowa. Wieczorem młodzież przejechała do Bochni, by zwiedzić najstarszą kopalnię soli w Polsce, znajdującą się na liście UNESCO. Uczniowie nie tylko poznali historię odkrycia soli i sposoby jej wydobycia, ale także mieli okazję zjechać do kopalni prawdziwą górniczą windą i przejechać się podziemną kolejką. Największą atrakcję stanowił jednak nocleg… 250 metrów pod ziemią – w wykutej w soli komorze Ważyn. Pobyt nocny w unikalnym mikroklimacie solnych komór poprzedzony został dyskoteką oraz grami na sportowym, podziemnym boisku. Po krótkim ale orzeźwiającym nocnym wypoczynku i kolejnym – ostatnim już pokonaniu 307 schodków w podziemnych korytarzach, uczniowie wraz z wychowawcami i przewodnikami opiekującymi się grupą, wyjechali na powierzchnię i udali się w drogę powrotną do domu. Wycieczka była atrakcyjną i unikatową lekcją historii oraz przyrody. Była również świetną okazją do zacieśnienia więzi klasowych i międzyszkolnych. Opracowała Maria Smykla.