W dniu 11 czerwca  uczniowie  klas II, IIIa i IIIb wraz  z wychowawcami pojechali na wycieczkę do Chęcin. Zwiedzanie zaczęliśmy od wizyty w Centrum Leonardo da Vinci i udziału w warsztatach pod nazwą; „Żółtko i białko elementy znane w skorupce jajka szczelnie schowane”. Podczas zajęć uczniowie wykonywali doświadczenia z jajkami między innymi: „Świecący kawior”, „Żółtko w roli emulgatora”. Sprawdzali również czy jajko potrafi pływać i jak zrobić pianę z białek bez użycia miksera. Następnie zwiedzaliśmy wystawy naukowe, gdzie czekało na nas moc atrakcji z różnych dziedzin, miedzy innymi: nauka o człowieku, stare i nowe technologie oraz ekologiczne ciekawostki. Centrum Nauki umożliwiło uczniom eksperymentowanie, wcielanie się w rolę badaczy, dokonywanie i doświadczanie niezwykłych obserwacji, a tym samym uczenie się w inspirujący sposób. Było mnóstwo wrażeń. Po opuszczeniu Centrum udaliśmy się  na pyszny obiad do pobliskiej restauracji, a następnie autokarem do średniowiecznego Zamku Królewskiego w Chęcinach, z historią którego w ciekawy sposób zapoznała nas pani przewodnik. Pogoda sprzyjała, więc z wieży zamkowej mogliśmy się delektować malowniczą panoramą województwa świętokrzyskiego. W przy zamkowych sklepikach uczniowie zaopatrzyli się w historyczne pamiątki. Na zakończenie wycieczki wszyscy uczniowie otrzymali pyszną słodką niespodziankę – lody. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do szkoły. Opracowała Anna Lubera

Drukuj