8 grudnia 2023 roku uczniowie klasy 7 i 8 mieli okazję zobaczyć spektakl pt. „Hejter”. Został on zrealizowany przez aktorów Narodowego Teatru Edukacji. Podczas spektaklu uczniowie poza grą aktorską oraz ciekawą fabułą mogli także przypomnieć sobie jakie są rodzaje zagrożeń w sieci oraz do czego mogą doprowadzić nieetyczne zachowania w sieci i w realnym świecie. Cyberprzemoc, kradzież tożsamości i obrażanie w Internecie to problemy, z którymi każdy może się spotkać i będzie musiał sobie z nimi radzić. Spektakl w bardzo emocjonalnym przedstawieniu informował i pobudzał do dialogu, mówił o aktualnych problemach i skłaniał do szukania rozwiązań. To właśnie podstawowe zadanie spektakli o charakterze profilaktycznym. Po przedstawieniu uczniowie dowiedzieli się gdzie szukać pomocy i w jaki sposób chronić się przed takimi atakami. Opracowała Alicja Stec

Drukuj