W dniu 14 lutego 2019 r. młodzież naszej szkoły wraz z opiekunami: p. Renatą Bartkowicz, p. Marią Smyklą, p. Lidią Ślęczką, p. Iloną Dziewit i p. E. Gancarczyk aktywnie spędziła kolejny dzień ferii. Wyjazd na lodowisko do Dębicy był okazją do doskonalenia umiejętności jazdy na łyżwach oraz do dobrej zabawy. Na lodowisku niektórzy wykręcali piruety a inni, trzymając się kurczowo bandy, stawiali pierwsze kroki na lodzie, ale nikt nie próżnował. Było dużo śmiechu i zabawy. Następną atrakcją w tym dniu był film w kinie Cinema 3D w Mielcu pt. „Chłopiec z burzy”. To poruszająca historia o kilkuletnim Michaelu, który mieszka z tatą w małej chatce nad brzegiem oceanu. Pewnego dnia podczas zabawy na plaży znajduje trzy osierocone malutkie pelikany. Tak zaczyna się niezwykle wzruszająca, pełna humoru i przygód opowieść o przyjaźni chłopca z jednym z pelikanów, zwanym Panem Percivalem. Historia o tym, jak wiele potrafią sobie dać i jak wiele mogą się od siebie nauczyć. Czy ich przyjaźń jest w stanie przetrwać? Po wielu latach zamożny biznesmen Michael Kingsley powraca w rodzinne strony, by opowiedzieć swojej ukochanej wnuczce o niezwykłym przyjacielu z dzieciństwa. Stojąc u progu życiowych podsumowań rozumie, że to nie rodzinna fortuna, ale ta niezwykła opowieść jest czymś najcenniejszym, co może przekazać Madeline. Prawie wszyscy płakaliśmy podczas seansu tego wzruszającego i pouczającego filmu. Zmęczeni, pełni pozytywnych wrażeń i zadowoleni z wyjazdu wróciliśmy do domów.

lodowisko 1_Easy-Resize.com lodowisko 2019_Easy-Resize.com