1 października 2021 r. w naszej szkole świętowaliśmy XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Dzień ten miał na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć o tej tak ważnej w życiu umiejętności, mieli okazję nadrobić zaległości. W myśl zasady, że „trening czyni mistrza” przez tydzień, poprzedzający święto, wszyscy mogli doskonalić znajomość tabliczki mnożenia, rozwiązując zadania zamieszczone na naszej stronie internetowej. Na kilka dni przed tym ważnym wydarzeniem uczniowie klas IV -VIII rozwiązywali quiz, który miał na celu wyłonić z każdej klasy Mistrza Tabliczki Mnożenia a zarazem egzaminatora. W piątek 1 października egzaminatorzy odpytywali wszystkich chętnych uczniów znajomości tabliczki mnożenia. Ci, którzy w tym dniu zdali egzamin, uzyskali tytuł: „Ekspert Tabliczki Mnożenia” i otrzymali pamiątkową naklejkę. Zmagania z tabliczką mnożenia w formie rebusów, kolorowanek, zagadek, wykreślanek itp. odbywały się również na lekcjach matematyki. Akcji towarzyszyły dekoracje, plakaty oraz łamigłówki wywieszone na szkolnych korytarzach a przede wszystkim… pozytywne emocje dzieci i dorosłych!