„W Pacanowie kozy kują więc Koziołek, mądra głowa,
błąka się po całym świecie aby dojść do Pacanowa….”
We wtorkowy poranek 18 czerwca 2019 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych wraz z opiekunami pojechały na wycieczką do słynnego miasta Koziołka Matołka, by sprawdzić czy rzeczywiście, jak pisze Kornel Makuszyński „w Pacanowie kozy kują”. Wyprawa autokarem chociaż trwała długo warta była wysiłku, ponieważ w Europejskim Centrum Bajki czekało na dzieci wiele atrakcji. Nasze przedszkolaki mogły zwiedzić ciekawą interaktywną wystawę „Bajkowy świat”, podczas której miały możliwość zgłębiać wiedzę na temat przeróżnych bajek i baśni. Zwiedzanie rozpoczęliśmy na Zaczarowanym Dworcu Koziołka Matołka, później za sprawą magicznego pociągu (wewnątrz którego naprawdę ma się wrażenie, że jest się w ruchu) dzieci znalazły się w Czarodziejskim Ogrodzie, do którego wcześniej musiały znaleźć klucz. Następne, przygotowane dla nas atrakcje były pełne przygód i wyzwań. Zobaczyliśmy skały strachu, w których zatopiony jest smok, obejrzeliśmy  w sali kinowej bajkę pt: Bambi. Na koniec niezapomnianej podróży do krainy dziecięcych marzeń i snów dzieci wzięły udział w warsztatach Tajemnica łyżeczki miodu. Po krótkim odpoczynku w bawialni gdzie mogliśmy zregenerować swoje siły podczas posiłku, nadszedł czas na zwiedzanie przylegającego do centrum bajek ogrodu zapachu, smaku i koloru. Mamy nadzieję że wycieczka do stolicy bajek na długo pozostanie w naszej pamięci, gdyż Pacanów to niepowtarzalne miejsce, które inspiruje do czytania literatury oraz zdobywania wiedzy poprzez zabawę.
Opracowały: Urszula Wąsik i Anna Lubera

1_Easy-Resize.com 2_Easy-Resize.com 3_Easy-Resize.com 4_Easy-Resize.com 5_Easy-Resize.com 6_Easy-Resize.com