Dnia 28.05.2024r. uczniowie z naszej szkoły przystąpili do praktycznego egzaminu na kartę rowerową. Kilka tygodni wcześniej zdawali egzamin teoretyczny. W części teoretycznej musieli wykazać się wiadomościami dotyczącymi ruchu pieszych i rowerzystów, znajomością znaków drogowych, umiejętnością rozstrzygania pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniach, posiadać wiedzę na temat pomocy przedlekarskiej oraz znać podstawowe wyposażenie roweru. W części praktycznej wykazali się umiejętnością jazdy na rowerze na zaplanowanym torze jazdy z zastosowaniem przepisów ruchu drogowego. Uczniowie przez cały rok na lekcjach techniki zdobywali wiedzę na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Poznawali znaki i przepisy drogowe. Po czym przystąpili do egzaminu na kartę rowerową. Egzamin przeprowadzili nauczyciele p. Teresa Helowicz i p. Norbert Jachowicz. Tym uczniom, którzy zdali gratulujemy i życzymy bezpiecznej drogi, a tym którym się nie udało – powodzenia na egzaminie za rok. Opracowała T. Helowicz

Drukuj