Chcąc wzbogacić wiedzę i umiejętności naszych przedszkolaków, dotyczącą higieny jamy ustnej, 5 marca w oddziałach przedszkolnych 5 i 6-latków świętowaliśmy Dzień Dentysty. Jak szczotkować? Co jeść? Kiedy chodzić do dentysty? Co oznacza profilaktyka? Na te i wiele innych pytań wspólnie szukaliśmy odpowiedzi. W tych poszukiwaniach pomocne były: prezentacja multimedialna „Dzieciństwo bez próchnicy”, bajka „Doktor Ząbek i Kraina Zębolandii”, liczne zabawy, zagadki, kolorowanki oraz ilustracje zgromadzone wokół tego tematu. Przedszkolaki miały również możliwość przypomnieć sobie prawidłową technikę mycia zębów. Wiele radości sprawiło dzieciom wykonanie pracy plastycznej pt. „Piękny uśmiech”. Na koniec zajęć Pan Dyrektor Grzegorz Nelec wręczył naszym wychowankom „Certyfikaty Zdrowego Uśmiechu”.
Opracowały: Anna Lubera i Urszula Wąsik

z1_Easy-Resize.com z1a_Easy-Resize.com z2_Easy-Resize.com z4_Easy-Resize.com z5_Easy-Resize.com z5a_Easy-Resize.com z5b_Easy-Resize.com z6_Easy-Resize.com z7_Easy-Resize.com