Kolejny piątek i kolejne niecodzienne spotkanie z fascynującym światem wiedzy! 17 maja w ramach Szkolnego Festiwalu Nauki miały miejsce w naszej szkole niezwykłe pokazy doświadczeń z fizyki, chemii oraz biologii, przygotowane przez lubelską grupę „Zelektryzowani”. Uczniowie z klas IV- VIII SP oraz gimnazjaliści, w niezwykle ciekawej i przystępnej formie mogli  min. sprawdzić właściwości wodoru i helu, oraz zobaczyć efektowne pokazy z ciekłym azotem w roli głównej. Ponadto wzięli udział w tworzeniu chmury – badając zjawisko kondensacji, oraz asystowali przy powstawaniu wirów pierścieniowych. Na koniec uczniowie mogli „pobawić się” swoim mózgami, uczestnicząc w eksperymencie  poznawczym „Efekt Stroopa”.  Ciekawa forma przekazu oraz możliwość aktywnego uczestniczenia w eksperymentach sprawiły, że spotkanie było nie tylko wartościową powtórką ważnych zagadnień naukowych, ale przede wszystkim świetną zabawą. Po raz kolejny okazało się, że nauka nie musi być nudna a do przeprowadzenia wielu doświadczeń niepotrzebne są wcale specjalistyczne laboratoria. Wystarczy trochę chęci, szczypta wyobraźni i … odrobina wiedzy.
Opracowała Maria Smykla

Dlaczego Mateusz ma „śmieszny” głos?

fs1_Easy-Resize.com fs2_Easy-Resize.com fs3_Easy-Resize.com fs4_Easy-Resize.com fs5_Easy-Resize.com fs6_Easy-Resize.com fs7_Easy-Resize.com fs8_Easy-Resize.com