4 września 2019 roku uczestniczyliśmy w uroczystości pogrzebowej Stefana Świerczka pseudonim „Lew” jednego z dwóch ostatnich, żyjących członków z oddziału partyzanckiego „Jędrusie”. Żegnaliśmy zasłużonego patriotę, uczestnika działań o niepodległość naszego kraju w czasie II wojny światowej, fundatora proporca dla naszej szkoły, a przede wszystkim wspaniałego człowieka. Ś. p. Pan Świerczek był częstym gościem w naszej szkole podczas uroczystości upamiętniających heroizm i poświęcenie partyzantów z oddziału Władysława Jasińskiego. Jesteśmy Mu wdzięczni za każde słowo, które skierował do dzieci i młodzieży, aby przybliżyć nam czasy wojny i okupacji. Był żywym pomnikiem okresu pogardy i okrucieństwa wobec człowieka podczas II wojny światowej. Dziś składamy Mu hołd za życie pełne poświecenia i oddania dla Ojczyzny i Narodu.
Cześć Jego pamięci…

s3_11 s5_10 s7_4 s8_2