Wszystkich Świętych, to uroczystość obchodzona 1 listopada ku czci wszystkich znanych i nieznanych świętych, którzy przebywają już w chwale zbawionych. Następnym dniem jest Dzień Zaduszny, w którym modlimy się za wszystkich zmarłych, pragnąc, aby cieszyli się szczęściem w Wieczności. W te ważne dni udajemy się na cmentarze. Składamy kwiaty, zapalamy znicze, a myśli nasze kierujemy ku niebu, aby pomodlić się za swoich bliskich, którzy zwyczajnie i bez rozgłosu przeszli przez swoje życie ziemskie. Z tej okazji w naszym gimnazjum dnia 28 października odbył się uroczysty apel pod hasłem: „Życie choć piękne, tak kruche jest…”. Apel przygotowali uczniowie z klasy II oraz I gimnazjum pod opieką pani Marii Wójtowicz i pani Magdaleny Łanucha. Wysłuchaliśmy pięknych wierszy o przemijaniu, śmierci i jesiennej zadumie. Całości towarzyszyła nastrojowa muzyka, wraz z tematycznymi klipami oraz utwory muzyczne wykonane przez uczniów gimnazjum.

wsgim1 wsgim2 wsgim3