W dniu 18.03.2019 r. oddział przedszkolny 3 i 4-latków odwiedziła autorka książki dla dzieci „Trochębajki o Stanisławie Wyspiańskim” Katarzyna Maziarz. Przedstawiła dzieciom kolejne etapy pracy nad książką, współpracę z ilustratorką oraz wydawcą, przeczytała fragment książki. Dzieci poznawały kolejne etapy pisania tekstu, tworzenia ilustracji, wybierały spośród projektów właściwą okładkę, poznały ciekawostki o małym Stasiu, którym był późniejszy artysta Stanisław Wyspiański. Następnie przeprowadziła warsztaty plastyczne, podczas których dzieci poznały materiały i narzędzia artysty, badały różnymi zmysłami środki malarskie. Dzieci zapoznały się ze szkicami roślin wykonanymi przez artystę do zielnika oraz poznały witraże roślin w sztuce Wyspiańskiego. Miały możliwość poczuć się artystami wykonując własną pracę plastyczną. Był to ciekawie spędzony czas dostarczający wiele doznań artystycznych.
Opracowała Anna Maziarz

au1_Easy-Resize.com au2_Easy-Resize.com au3_Easy-Resize.com au4_Easy-Resize.com au5_Easy-Resize.com au6_Easy-Resize.com