Wszyscy wiemy, że zdrowie jest bardzo ważne. Dlatego od najmłodszych lat należy przekazywać dzieciom wiedzę i umiejętności, które warunkują dobrą kondycję całego organizmu i kształtują nawyki prozdrowotne. W piątek 5 kwietnia dzieci z oddziałów 5 i 6-latków wraz ze swoimi wychowawczyniami udały się z wizytą do Przychodni Stomatologicznej Multi-Dent w Mielcu. Wycieczka ta została zorganizowana także w związku z realizacją preorientacji zawodowej w naszym przedszkolu. Pani stomatolog Magdalena Tokarska – Giszter i jej asystentki przybliżyły naszym wychowankom na czym polega praca stomatologa dziecięcego. Zapoznały ich z wyposażeniem i urządzeniami gabinetu dentystycznego. Przedszkolaki poznały tajniki prawidłowego mycia zębów oraz stosowania odpowiedniej diety służącej zdrowiu jamy ustnej. Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały Paniom za poświęcony czas, kompetencję i życzliwość.
Opracowały: Anna Lubera i Urszula Wąsik