W środę 29 maja 2019 roku w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski o tematyce patriotycznej pt. „Polska-moja Ojczyzna”. Było to kolejne zadanie zrealizowane w ramach programu „Szkoła Młodych Patriotów”. W Konkursie wzięło udział 34 uczestników – uczniów naszej szkoły, którzy zaprezentowali różnorodne utwory patriotyczne. Zarówno widownia jak i recytatorzy przeżyli wiele wzruszeń. Uczniowie deklamowali piękne wiersze przypominając nam co to znaczy być patriotą,  jak kochać swoją ojczyznę i jaką ma dla nas wartość ziemia rodzinna. Poziom recytatorskich prezentacji był wysoki i jury miało bardzo trudne zadanie oceniając uczestników Konkursu. Dziękujemy uczniom i gratulujemy im talentów recytatorskich. Konkurs zorganizowała Bożena Tymuła.