bochniaW dniach 16 – 17 października 2015r. uczniowie klasy I oraz klas III gimnazjum wraz z wychowawcami zwiedzili najstarszą w Polsce kopalnię soli w Bochni. Wieczorne zwiedzanie, połączone z noclegiem w komorze Kołdras, znajdującej się 212 metrów pod ziemią, zapewniło uczniom niezapomniane przeżycie. Gimnazjaliści, wędrując podziemnymi korytarzami, podziwiali najpiękniejsze wyrobiska kopalni, unikatowe komory solne i wykute w soli kaplice. Prawdziwą atrakcją była ekspozycja multimedialna, która sprawiła, że młodzież odbyła swoistą podróż w czasie aż do czasów Bolesława Wstydliwego i księżnej Kingi. Dużą frajdę sprawiła wszystkim przejażdżka podziemną kolejką oraz zabawa na 140- metrowej zjeżdżalni. Uczniowie mogli także korzystać z boiska sportowego oraz do późnych godzin nocnych bawili się na dyskotece. Dopełnieniem wycieczki był seans filmowy w kinie Cinema City w Krakowie. Prawdziwych emocji i wzruszeń dostarczył film „Chemia”, opowiadający historię miłości dwójki młodych ludzi walczących z chorobą nowotworową. Piątkowo – sobotni wyjazd nie tylko wzbogacił młodzież w nową wiedzę historyczno- przyrodniczą i pozwolił na aktywny wypoczynek w zdrowym mikroklimacie bocheńskiej kopalni, ale był także świętą okazją do lepszego poznania się i spędzenia miłych chwil w gronie rówieśników.