STYCZEŃ

Styczeń – nowy rok, nowe wyzwania, plany i postanowienia. W bibliotece plany i postanowienia były poczynione we wrześniu, a teraz je tylko realizujemy. Mimo, że w tym miesiącu część zajęć była prowadzona zdalnie, to niektóre klasy się uczyły i chętnie korzystały z biblioteki. Razem z wolontariuszami ze Szkolnego Koła PCK i Wolontariatu przygotowaliśmy kartki dla seniorów z DPS – w Rożniatach. Również uczniowie klasy czwartej, którzy przychodzą do biblioteki na zajęcia opiekuńczo – wychowawcze „przepytali” swoich dziadków, co czytali, gdy byli w ich wieku, a dziewczynki uczyły się robienia na szydełku. Dbaliśmy też o aktualną dekorację na tablicy obok biblioteki, którą uaktualniały uczennice z klasy VII, VI i V, a chłopcy ćwiczyli grę na flecie do przedstawienia. Wielu uczniów przed nauką zdalną wypożyczało nowości, które są w naszej bibliotece i lektury. Czas mijał nam na nauce i zabawie.

LUTY

Luty to jeden z najkrótszych miesięcy w roku szkolnym, ponieważ to teraz były przewidziane dla nas ferie szkolne. Mimo że było mało dni roboczych i nauczania zdalnego, to jednak pracowaliśmy i staraliśmy miło spędzać czas w bibliotece szkolnej. Bawiliśmy się w kalambury, graliśmy w piłkarzyki i ping ponga na dolnym korytarzu, a z okazji walentynek przygotowaliśmy zakładki serduszka dla młodszych kolegów z klas I – III. Rozmawialiśmy o uczuciach i oglądnęliśmy prezentację przygotowaną przez uczniów klasy 8a na temat – WALENTYNEK. Nie zapomnieliśmy również o bezpieczeństwie w czasie ferii zimowych.