Miesiąc grudzień upływa najmłodszym przedszkolakom w miłej i bardzo pracowitej atmosferze. Już na początku miesiąca dzieci zrobiły prace „Renifery i Mikołaje” i udekorowały nimi szkolny hol na przyjście Mikołaja. Następnie podczas zajęć opisywały jego wygląd, zastanawiały się, czy każdy dostanie prezent i co nim będzie. Aby na niego zasłużyć brały udział w akcji zbierania pustych opakowań po kleju, zakrętek, kluczy, pluszaków i w ten sposób włączyły się w akcje charytatywne, które organizują w naszej szkole ich starsze koleżanki i koledzy. Po spotkaniu z Mikołajem, który obdarował ich słodyczami, nadszedł czas przygotowań do Świat Bożego Narodzenia. Podczas zajęć dzieci malowały dłońmi duże i małe drzewka, które stopniowo dekorowały i zamieniały w piękne choinki. Uczyły się kolęd przy akompaniamencie gitary – wspólnie z zaproszoną nauczycielką z przedszkola w Borowej oraz wspólnie z rodzicami na warsztatach przedświątecznych wykonały ozdoby choinkowe. Wraz z wychowawczyniami piekły także świąteczne pierniki, których większą część natychmiast skonsumowały a pozostałą udekorowały szkolną choinkę. Na choince zawisły również robione przez przedszkolaczków łańcuchy i aniołki. Ostatnim etapem przedświątecznych przygotowań było wykonanie kartek świątecznych, wycieczka na pocztę i wysłanie ich. Opracowały: Anna Maziarz, Maria Bik

Drukuj