Listopad nie był nudny w naszej świetlicy
Już pożegnaliśmy jedenasty miesiąc roku. Za oknem szaro, buro, często pada deszcz, a czasem śnieg (z czego dzieci bardzo się cieszą), ogólnie pogoda nas nie rozpieszcza. Mimo, że w naszej świetlicy nie nudziliśmy się i mieliśmy wiele ciekawych zajęć. Na początek wspomnienia obchodziliśmy „Dzień postaci z bajek”. Każdy z uczniów jest bohaterem ze swojej ulubionej książki. Pani Ania przygotowała duże inne, z dziećmi mogli zrobić sobie zdjęcie. Z tektury, sznurka i włóczki wykonaliśmy portret krasnala Hałabały. Następnie mówiliśmy o polskich i światowych rekordach Guinessa. My też pobiliśmy nasz „świetlicowy” rekord, budując i układając wieżę z klocków. Ta, która została ustawiona na 237 cm wysokości i była wyższa od naszego lekarza kolegium Ksawerego, a ta, która była ustawiona na 865 cm, prawdziwe kolos( na tyle wystarczyło nam elementów). Wielkimi krokami zbliżało się Święto Niepodległości. W związku z tym zrobiliśmy dekorację z tej okazji oraz p. Bożena wraz z dziećmi wykonała nasze symbole narodowe i wymalowano kolorowanki z Piłsudskim, a pani Regina zrobiła z podopiecznymi kotyliony. Przed Dniem Życzliwości mówiliśmy o magicznych słowach: „Proszę”, „Dziękuję”, „Przepraszam” io tym, jak ważne są one w życiu każdego człowieka. Tu dzieci na naukę z panią Martą wykonały napisy i mapę mentalną, az panią Teresą wykonały plakat dotyczący życzliwości. Widzieliśmy sobie też, co to jest tolerancja i uczniowie wykonali złe rysunki. Na spotkaniu wywiadowczych został ogłoszony konkurs na najładniejszą bombkę. Następnie napisaliśmy listę do Świętego Mikołaja. Już zbliżał się „Dzień pluszowego Misia”. Dzieci przyniosły swoje przytulanki i wspierają ich historię. Wiele te misie już przeszło w swoim „misiowym” życiu. To był naprawdę ciekawy i pełen podróży miesiąc.

Grudzień w świetlicy szkolnej!
Dziesięć ostatnich miesięcy roku, to czas podsumowań i refleksji nad minionym czasem. Na razie zrobimy tylko podsumowanie z tego miesiąca, a następnie zakończymy pracę za okres od początku roku szkolnego będzie w styczniu. Grudzień zaczął się dla nas bardzo pracowicie, ponieważ kalendarz adwentowy. W ramach tego projektu codziennie dzieci mają zadanie wykonać różne zadania, a następnie oprócz tych, którzy dobrze wykonali było losowanych 5 osób, które otrzymują prezenciki. Chętnych nie brakowało. Następnie odwiedził nas Mikołaj. Jeszcze w listopadzie napisaliśmy listę do Świętego Mikołaja i wszystko, o co prosiliśmy, nam pomogło. Bardzo serdecznie Mu za podziękowania. W tym samym czasie dzieci przyniosły bombki na konkurs (o podsumowaniu i wynikach konkursu będzie osobny artykuł). Oczywiście postaraliśmy się o świąteczny wystrój sali. Pod kierunkiem pani Ani i pani Teresy zostały włączone różne elementy dekoracyjne (bałwanki, bombki, choinki, kule, gwiazdy). Uczyliśmy się poznawać sporty zimowe dzieci i dzieci kolorowali kolorowanki. W ramach zajęć świetlicowych kartki świąteczne dla pensjonariuszy z DPS-u w Rożniatach. Kiedy wysyłaliśmy te i inne kartki z pracy przez naszych pracowników wspierających w ramach zajęć opiekuńczo-wychowawczych w bibliotece szkolnej, nasza koleżanka adresowała kopertę. Przypomnieliśmy sobie, co robiliśmy na lekcjach. A skoro grudzień, to czas był właściwy o świętach. I tu uczeń pod okiem pani Reginy kończy dekorowanie pierniczków. Zapach nieziemski i efekty pracy również. Oczywiście w ramach zajęć odrabialiśmy zadania domowe, Poznaliśmy życie ludzi w Arktyce i na Antarktydzie, śpiewaliśmy i słuchaliśmy kolęd, a także piosenek o ziemi. Szkoda tylko, że tuż przed świętami, tak wiele dzieci chorowało.