MAJ

Maj do przedostatnich miesięcy roku szkolnego. Mimo, że zbliżamy się do końca, to nie rezygnujemy z pracy i nie zwalniamy tempa. Na początku miesiąca na naszych ćwiczeniach dominowała tematyka patriotyczna. Mówiliśmy o naszym kraju i jego zabytkach. W z tym kolorowaliśmy mapę Polski. W tych dniach mówiliśmy o książkach, ponieważ w tym czasie w kalendarzu były Dni Książki i Bibliotek. Dzięki temu udaliśmy się do biblioteki szkolnej i oglądaliśmy bajki, albumy i inne książki, które się tam znajdują. Czytaliśmy utwory Jana Brzechwy i do jednego z nich zatytułowanego „Na straganie” rysowaliśmy rysunek. Potem mówiliśmy o roli pszczół w naszym życiu, ponieważ śledziliśmy Dzień Pszczoły. Mówiliśmy o „wyrobach” pszczelarzy, a także o tym, że życie na naszej planecie zależy właśnie od tych pożytecznych owadów. Już za kilka dni miał być najpiękniejszym dniem w roku, czyli Dzień Matki. W związku z tym przygotowaliśmy dla naszych mam laurki. Kiedy chłopcy wręczyli im własnoręcznie wykonane laurki, wymienili się u nich łzy. Były to naprawdę żywe chwile. tego na zajęciach świetlicowych odrabialiśmy zadania domowe, graliśmy w gry świetlicowe, a także w gry zespołowe na świeżym powietrzu. Dziesięć miesięcy było naprawdę pracowitością.

CZERWIEC

Zakwitły akacje, więc znak, że zbliżają się wakacje. Czerwiec, to gorący miesiąc, nie tylko ze względu na temperatury, ale i na pracę w naszej świetlicy. W tym miesiącu dużo zajęć było prowadzonych na świeżym powietrzu, ponieważ pogoda sprzyjała. Graliśmy w „dwa ognie”, „kolory” i inne gry na boisku szkolnym. Część zajęć była też na placu zabaw, jeśli tylko dopisywała aura. Oczywiście wiele czasu poświęciliśmy zbliżającym się wakacjom. Mówiliśmy o bezpieczeństwie, o planach wakacyjnych i jak uchronić się przed porażeniem słonecznym. Nie zapomnieliśmy też o Dniu Ojca i na zajęciach zrobiliśmy dla naszych tatusiów laurki w kształcie samochodu. W trakcie zajęć graliśmy w gry świetlicowe i odrabialiśmy zadania domowe. To był miesiąc intensywnej pracy, podsumowań, zabawy oczekiwania na upragnione przez wszystkich wakacje.